Tämä silkkihuivi hurmaa voimakkaalla oranssinpunaisella pohjavärillään ja näyttävällä kukkakuosillaan. Huivia koristavat eriväriset narsissit ja iirikset, jotka tuovat siihen eloisaa väriä, keväistä raikkautta ja eleganttia ilmettä.
Runsas kukkakuosi tekee huivista näyttävän asusteen, joka viimeistelee sekä arki- että juhlapukeutumisen tyylikkäästi. Lämmin värimaailma tuo asuun energiaa ja naisellista pehmeyttä.
Kevyt ja silkkimäinen materiaali laskeutuu kauniisti ja tuntuu miellyttävältä käyttää. Klassinen 90 × 90 cm koko mahdollistaa monipuoliset käyttötavat kaulahuivina, hartiahuivina, hiusasusteena tai laukkuun sidottuna yksityiskohtana.
Oranssinpunainen pohjaväri yhdistettynä värikkäisiin kukkiin tekee huivista helposti huomion kiinnittävän mutta silti elegantin asusteen.
Narsissit ja iirikset luovat huiviin romanttisen ja taiteellisen tunnelman. Huivi sopii täydellisesti yksiväristen mekkojen, neuleiden, jakkujen ja kevättakkien kanssa.
Kevyt kukkahuivi toimii upeasti ympäri vuoden ja tuo raikkautta sekä lämpimiin että viileämpiin asukokonaisuuksiin.
