Produkty‪» Oblečení‪» Mekot‪»

Marc Lauge Sleeveless růžová a oranžová barva dress

Marc Lauge Sleeveless růžová a oranžová barva dress


Cena
59,95 + poštovné
Včetně DPH 25.5 %


Množství
ks


Velikost
S
Nedostupné
M
Nedostupné
L
Dostupné skladem
Xl
Nedostupné
Xxl
Nedostupné



Valitse ominaisuus.
Dostupnost
Ihned. Můžete si objednat maximálně takové množství produktu, které odpovídá množství zboží na skladě. Produkt bude vyřazen z nabídky.

Skladová dostupnost


Popis produktu

🖤 Marc Lauge – Musta pellavasekoite mekko Fie - kesän rentoihin hetkiin

Marc Lauge Fie on juuri sellainen mekko, johon tarttuu yhä uudelleen. Sen pelkistetty, siisti ja ajaton muotoilu tekee siitä täydellisen arjen luottovaatteen — helppo pukea, helppo yhdistää ja ennen kaikkea mukava käyttää.

Mekko on valmistettu pellavan (30 %) ja viskoosin (70 %) sekoitteesta, joka tuntuu viileältä ja hengittävältä, mutta laskeutuu pehmeämmin kuin 100 % pellava. Tämä tekee siitä erinomaisen valinnan kesään ja ympärivuotiseen käyttöön.

Puolipitkät hihat tuovat sopivasti peittävyyttä, joten mekko ei vaadi päälleen jakkua tai neuletakkia. Viileämmällä säällä se toimii täydellisesti nahkajakun tai farkkutakin kanssa.

Malli on melko suoralinjainen, mutta helmaa koristaa noin 20 cm leveä frilla, joka antaa mekolle keveyttä ja naisellista liikettä. O‑pääntie on siisti ja helppo stailata korujen tai huivin kanssa.

Pituus ulottuu noin puoleen sääreen, mikä tekee mekosta monikäyttöisen ja siistin niin töihin kuin vapaa‑aikaan.

Marc Lauge tunnetaan mukavista, käytännöllisistä ja ajattomista arkimallistoistaan, ja Fie‑mekko on täydellinen esimerkki brändin selkeästä ja helposti yhdisteltävästä tyylistä.

🧵 Materiaali & hoito
70 % viskoosi
30 % pellava
Hienopesu 30°
Kevyt, hengittävä ja kesään sopiva materiaali
 
📏 Koot & istuvuus
Saatavilla olevat koot näet sivulta.
Ne on heti tilattavissa tai noudettavissa Haminan myymälästä.

Suoralinjainen malli, helman frilla tuo keveyttä ja liikkumavaraa.

 📦 Tuotetiedot
Puolipitkät hihat
O‑pääntie
Helman frilla (n. 20 cm)
Pituus: noin puoleen sääreen

🎯 Miksi tämä pellavamekko?

Pellava‑viskoosisekoite on viileä, kevyt ja laskeutuva
Puolipitkät hihat tekevät mekosta helpon arkeen ja töihin
Frillahelmassa on liikettä ja naisellisuutta
Musta väri on ajaton ja helposti stailattava
Sopii ympärivuotiseen käyttöön
Marc Lauge tunnetaan mukavista ja käytännöllisistä arkimallistoistaan


Přibližná velikost zabaleného produktu nebo prodejního obalu je 200 x 300 x 30 mm.


Hmotnost
0,2 kg
(spolu s prodejním obalem 0,3 kg)


Komentáře
Přidat komentář

Značka