Tooted‪» Riided‪» Mekot‪»

S. Oliver Beež - valge seeprakuvioinen pellavamekko

S. Oliver beež - valge seeprakuvioinen pellavamekko

S. Oliver beež - valge seeprakuvioinen pellavamekko
S. Oliver beež - valge seeprakuvioinen pellavamekko
S. Oliver beež - valge seeprakuvioinen pellavamekko

Hind
79,99 + tarne kulud
Hinnas sisaldub käibemaks 25.5 %


Kogus
tk


Suurus
36
Laos
38
Välja müüdud
40
Välja müüdud
42
Välja müüdud
44
Välja müüdud
46
Välja müüdud
48
Laos



Select an option.
Saadavus
Koheselt. Teil on võimalik tellida antud toodet ainult nii palju kui meil laos on. The product will be removed from our product range.

Saadavus


Toote kirjeldus

🤎 S.Oliver – Beige–valkoinen seeprakuvioinen pellavamekko - kesän luottomekko

Raikas kesäinen pellavamekko, jossa beige–valkoinen seeprakuvio, 3/4‑hihat, halkiotaskut ja kevyt A‑linjainen istuvuus. Pellavan ja viskoosin sekoite tekee mekosta viileän, laskeutuvan ja arkeen täydellisesti sopivan.

 
✨ S.Oliver seeprakuvioinen pellavamekko on täydellinen valinta naiselle, joka haluaa pukeutua kesällä rennon tyylikkäästi ja luonnonmateriaaleja arvostaen. Mekon beige–valkoinen eläinkuosi on moderni mutta hillitty — juuri sellainen printti, joka näyttää raikkaalta vuodesta toiseen.

Mekko on valmistettu pellavan (55 %) ja viskoosin (45 %) sekoitteesta, mikä tekee siitä viileän, hengittävän ja samalla pehmeästi laskeutuvan. Pellava tuo luonnollisen keveyden ja kesäisen tunnun, kun taas viskoosi lisää käyttömukavuutta ja vähentää rypistymistä. S.Oliver käyttää pellavavaatteissaan usein juuri tätä sekoitetta, koska se tekee mekosta helpommin hoidettavan ja miellyttävämmän iholla kuin 100 % pellava.

Mekossa on 3/4‑pituiset hihat, joiden hihansuissa on pienet halkiot — ne tuovat liikkumavaraa ja keveyttä. Halkiotaskut sivuissa tekevät mekosta käytännöllisen arjen menoihin. Selässä oleva laskos antaa tilaa liikkua ja tekee istuvuudesta rennon mutta siistin.

Helmassa on sivuhalkio, joka lisää ilmavuutta ja tekee mekosta mukavan myös helteellä. Vuori on 100 % puuvillaa, joten mekko ei kuulla läpi ja tuntuu pehmeältä ihoa vasten.

Tämä mekko sopii täydellisesti:

  • kesäpäiviin
  • lomalle
  • töihin
  • kaupungille
  • rennon siisteihin juhliin

S.Oliver tunnetaan laadukkaista arkimallistoistaan, joissa yhdistyvät mukavuus, luonnonmateriaalit ja moderni naisellisuus. Tämä mekko on juuri sellainen vaate, joka nousee nopeasti kesän luottotuotteeksi.

🧵 Materiaali & hoito
55 % pellava
45 % viskoosi
Vuori: 100 % puuvilla
Pesu 30°
Hengittävä ja luonnollinen materiaali 
 
📦 Tuotetiedot
Seeprakuvio, beige/valkoinen
3/4‑hihat, hihansuissa halkio
Halkiotaskut
Selässä laskos
Helman sivuhalkio
Varastossa Haminassa olevat koot näet listasta.

🎯 Miksi ostaisin juuri tämän mekon?

Pellava + viskoosi = viileä, kevyt ja laskeutuva
Hillitty seeprakuvio on trendikäs mutta ajaton
3/4‑hihat ja halkiot tekevät mekosta mukavan
Puuvillavuori lisää käyttömukavuutta
Sopii arkeen, töihin ja kesän menoihin
S.Oliver on tunnettu laadukkaista ja helppokäyttöisistä kesämekoistaan


Pakitud toote või tootepakendi hinnanguline suurus on 250 x 100 x 30 mm.


Kaal
0,2 kg
(pakendatult 0,3 kg)


Kommentaarid
Lisa kommentaar

Kaubamärk