
Ihana käsivoide, joka ravitsee, kosteuttaa ja pehmentää käsiäsi rasvoittamatta niitä. Meadow, eli raikas kesäisen aamuniityn tuoksu.
Käytä käsien pesun jälkeen tai aina kun ne tarvitsevat ylimääräistä hoitoa ja huomiota. Sopii päivittäiseen käyttöön ja kaikille ihotyypeille.
Käsivoide kuuluu Ib Laursenin Altum sarjaan. Hyvinvointi- ja ihonhoitosarja ALTUM upeilla tuotteilla voit hemmotella itseäsi ripauksella ylimääräistä ylellisyyttä arkeen. Sarjan saippuat, voiteet ja emulsiot on valmistettu luonnollisista ainesosista ja niitä on saatavilla neljässä ihastuttavassa tuoksussa: Meripihka, Suoyrtit, Kultainen ruoho ja Niitty. Ota suosikkituoksusi mukaasi päivittäisiin toimiin, lisää hyvinvointia päivääsi ja pidä hyvää huolta ihostasi – missä ja milloin tahansa sinulle sopii.
Ainesosat: Vesi, kapryyli-/kapriinitriglyseridi, glyseriini, setearyylialkoholi, glyseryllistearaattisitraatti, glyseryllistearaatti, steariinihappo, karbomeeri, ruusunmarjauute, natriumlauroyyliglutamaatti, natrium PCA, natriumlevulinaatti, pantenoli, glyserylikaprylaatti, trietanoliamiini, tokoferoli, kaliumsorbaatti, hajuste, auringonkukkaöljy, hydroksisitronellaali, D-limoneeni, linalooli.