Produits‪» Vêtements‪» Mekot‪»

Marc Lauge Sleeveless rose et orange couleur dress

Marc Lauge Sleeveless rose et orange couleur dress


Prix
59,95 + frais de livraison
TVA comprise 25.5 %


Quantité
unité


Taille
S
Indisponible
M
Indisponible
L
Disponible en stock
Xl
Indisponible
Xxl
Indisponible



Valitse ominaisuus.
Disponibilité
Immédiatement. Dans le cas de ce produit, le nombre maximal qui peut être commandé est celui que nous avons disponible en stock. Ce produit sera supprimé de notre gamme de produits.

Disponibilité


Description du produit

🖤 Marc Lauge – Musta pellavasekoite mekko Fie - kesän rentoihin hetkiin

Marc Lauge Fie on juuri sellainen mekko, johon tarttuu yhä uudelleen. Sen pelkistetty, siisti ja ajaton muotoilu tekee siitä täydellisen arjen luottovaatteen — helppo pukea, helppo yhdistää ja ennen kaikkea mukava käyttää.

Mekko on valmistettu pellavan (30 %) ja viskoosin (70 %) sekoitteesta, joka tuntuu viileältä ja hengittävältä, mutta laskeutuu pehmeämmin kuin 100 % pellava. Tämä tekee siitä erinomaisen valinnan kesään ja ympärivuotiseen käyttöön.

Puolipitkät hihat tuovat sopivasti peittävyyttä, joten mekko ei vaadi päälleen jakkua tai neuletakkia. Viileämmällä säällä se toimii täydellisesti nahkajakun tai farkkutakin kanssa.

Malli on melko suoralinjainen, mutta helmaa koristaa noin 20 cm leveä frilla, joka antaa mekolle keveyttä ja naisellista liikettä. O‑pääntie on siisti ja helppo stailata korujen tai huivin kanssa.

Pituus ulottuu noin puoleen sääreen, mikä tekee mekosta monikäyttöisen ja siistin niin töihin kuin vapaa‑aikaan.

Marc Lauge tunnetaan mukavista, käytännöllisistä ja ajattomista arkimallistoistaan, ja Fie‑mekko on täydellinen esimerkki brändin selkeästä ja helposti yhdisteltävästä tyylistä.

🧵 Materiaali & hoito
70 % viskoosi
30 % pellava
Hienopesu 30°
Kevyt, hengittävä ja kesään sopiva materiaali
 
📏 Koot & istuvuus
Saatavilla olevat koot näet sivulta.
Ne on heti tilattavissa tai noudettavissa Haminan myymälästä.

Suoralinjainen malli, helman frilla tuo keveyttä ja liikkumavaraa.

 📦 Tuotetiedot
Puolipitkät hihat
O‑pääntie
Helman frilla (n. 20 cm)
Pituus: noin puoleen sääreen

🎯 Miksi tämä pellavamekko?

Pellava‑viskoosisekoite on viileä, kevyt ja laskeutuva
Puolipitkät hihat tekevät mekosta helpon arkeen ja töihin
Frillahelmassa on liikettä ja naisellisuutta
Musta väri on ajaton ja helposti stailattava
Sopii ympärivuotiseen käyttöön
Marc Lauge tunnetaan mukavista ja käytännöllisistä arkimallistoistaan


Les dimensions du produit emballé ou de l'emballage de vente sont environ : 200 x 300 x 30 mm.


Poids
0,2 kg
(avec l'emballage de vente 0,3 kg)


Commentaires
Commenter

Marque