Produits‪» Vêtements‪» Mekot‪»

Marc Lauge Sleeveless rose et orange couleur dress

Marc Lauge Sleeveless rose et orange couleur dress

Marc Lauge Sleeveless rose et orange couleur dress

Prix
89,95 + frais de livraison
TVA comprise 25.5 %


Quantité
unité


Taille
S
Disponible en stock
M
Disponible en stock
L
Disponible en stock
Xl
Disponible en stock
Xxl
Disponible en stock



Select an option.
Disponibilité
Immédiatement

Disponibilité


Description du produit

🤍 Marc Lauge – Pellavanvärinen pellavamekko Ana - Helppo pellavamekko arkeen ja töihin

✨ Marc Lauge Ana on täydellinen pellavamekko sinulle, joka arvostat luonnonmateriaaleja, helppoa pukeutumista ja ajatonta skandinaavista tyyliä. Mekko on valmistettu 100 % pellavasta, joka tuntuu viileältä ja hengittävältä myös kuumina kesäpäivinä. Pellava laskeutuu kauniisti ja pehmenee käytössä, joten mekosta tulee nopeasti vaatekaapin luottotuote.

Mekon malli on kevyt A‑linjainen, mutta se on katkaistu ja rypytetty rintojen alta, mikä antaa kauniin ja naisellisen siluetin. Tämä leikkaus sopii monelle vartalolle ja tekee mekosta mukavan myös koko päivän käyttöön.

Edessä on taskut molemmin puolin rypytystä, mikä tekee mekosta käytännöllisen arjen menoihin. O‑pääntie on siisti ja helppo yhdistää koruihin tai huiviin.

Pellavanvärinen sävy on harmahtava pellava, ei kellertävä — juuri sellainen neutraali ja tyylikäs väri, joka toimii kaikkien asusteiden kanssa. Mekossa on pienet hihat, joten se ei vaadi päälleen jakkua, mutta toimii erinomaisesti myös pellavajakun, farkkutakin tai nahkatakin kanssa.

Mekon pituus on noin puoleen sääreen, mikä tekee siitä monikäyttöisen niin töihin, kaupungille kuin kesäpäivien rentoon pukeutumiseen.

 🧵 Materiaali & hoito
100 % pellava
Hienopesu 30°
Hengittävä, viileä ja luonnollinen materiaali
Pehmenee ja paranee käytössä
 
📦 Tuotetiedot
A‑linjainen malli
Rypytys rintojen alla
Taskut edessä
O‑pääntie
Pienet hihat
Pituus: noin puoleen sääreen
Väri: harmahtava pellava
Varastossa Haminassa, nopea toimitus

🎯 Miksi tämä mekko on super suosittu?

  • 100 % pellava = täydellinen kesämateriaali
  • A‑linjainen ja rypytetty malli sopii monelle vartalolle
  • Taskut lisäävät käytännöllisyyttä
  • Neutraali pellavan sävy on helppo yhdistää
  • Harvinaisempi malli, jota ei löydy muualta

Les dimensions du produit emballé ou de l'emballage de vente sont environ : 200 x 300 x 30 mm.


Poids
0,2 kg
(avec l'emballage de vente 0,3 kg)


Commentaires
Commenter

Marque