Tuotteet‪» Herkut‪» Makeiset, juomat ja herkut‪»

Nicolas Vahé Limonadi litsi ja greippi

Nicolas Vahé litsi-greippilimonadi 75 cl kupliva gourmet-juoma

Raikas litsi- ja greippilimonaadi tarjoiltuna jääkylmänä kesäpöydässä
Nicolas Vahé lemonade litchi 75 cl cocktailien ja mocktailien pohjaksi
Nicolas Vahé lemonade litchi 75 cl

Hinta
11,95 + toimituskulut
Sis. alv 25.5 %


Määrä
kpl


Saatavuus
Heti

Varastotilanne ja saapuvat


Tuotteen kuvaus

Nicolas Vahé litsi-greippilimonadi 75 cl – raikas kupliva gourmet-juoma kesän hetkiin

Nicolas Vahén litsi-greippilimonadi on virkistävä ja kevyesti kupliva gourmet-juoma, jossa yhdistyvät eksoottisen litsin makeus ja greipin raikas vivahde. Tasapainoinen makuyhdistelmä tekee tästä limonadista täydellisen valinnan niin kesäisiin juhliin, piknikille kuin rentoihin herkutteluhetkiin.

Kaunis sävy ja raikas maku tekevät limonadista näyttävän tarjottavan sellaisenaan, mutta se toimii myös erinomaisena pohjana erilaisille mocktaileille ja cocktaileille. Tarjoile hyvin viilennettynä tai jääpalojen kanssa, jotta saat parhaat aromit esiin.

Jos nautit drinkkien valmistamisesta kotona, tutustu myös tyylikkääseen antiikkimessingin väriseen cocktail-settiin sekä laadukkaaseen antiikkimessingin väriseen cocktail shakeriin. Ne täydentävät täydellisesti kesän juomahetket ja näyttävät upeilta myös osana kattausta.

Nicolas Vahén tuotteet tunnetaan laadukkaista raaka-aineista, tyylikkäistä pakkauksista ja harkituista makuyhdistelmistä. Tämä litsi-greippilimonadi sopii nautittavaksi yksin, ystävien kanssa tai osana näyttävää kesäpöytää.

Tuotetiedot

  • Merkki: Nicolas Vahé
  • Tuote: Litsi-greippilimonadi
  • Kevyesti kupliva virvoitusjuoma
  • Raikas litsin ja greipin makuyhdistelmä
  • Sopii sellaisenaan tai drinkkien pohjaksi
  • Tarjoillaan hyvin viilennettynä
  • Pullokoko: 75 cl
  • Parasta ennen 28.4.2027

Ainesosat

Hiilihapotettu vesi, sokeri, sitruunahappo, litsiaromi, aromit ja kiniini, stabilointiaineet (E445, E414), väriaine (E120), natriumbentsoaatti.

Tarjoiluvinkit

  • Piknikille puistoon tai rannalle
  • Kesäisiin juhliin ja grilli-iltoihin
  • Alkoholittomaksi mocktailiksi
  • Cocktailien raikkaaksi mixeriksi
  • Brunssille tai kesäiseen kattaukseen

Nicolas Vahé litsi-greippilimonadi tuo kesän makuja lasiin ja tekee tavallisestakin hetkestä hieman juhlavampaa.

Kaikki verkkokaupan tuotteet ovat saatavilla myös Sisustus Laventelin kivijalkamyymälässä Haminassa. Voit tilata tuotteet verkkokaupasta tai tulla tutustumaan valikoimaamme paikan päälle.

Usein kysytyt kysymykset

Miltä litsi-greippilimonadi maistuu?

Litsi tuo juomaan pehmeää hedelmäistä makeutta, kun taas greippi antaa raikkaan ja hieman kirpeän vivahteen. Yhdistelmä on tasapainoinen ja virkistävä.

Voiko limonadia käyttää drinkeissä?

Kyllä. Litsi-greippilimonadi toimii erinomaisesti cocktailien ja mocktailien pohjana sekä sekoitettuna esimerkiksi sitrushedelmien, marjojen tai yrttien kanssa.

Tarjoillaanko limonadi kylmänä?

Kyllä. Paras makuelämys saavutetaan tarjoilemalla limonadi hyvin viilennettynä tai jääpalojen kanssa.

Sopiiko juoma juhliin?

Ehdottomasti. Tyylikäs pullo ja raikas maku tekevät siitä erinomaisen vaihtoehdon kesäjuhliin, brunssille, piknikille ja muihin yhteisiin hetkiin.


Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 120 x 350 x 120 mm.


Paino
0,9 kg
(myyntipakkauksen kanssa 1 kg)


Tilavuus
3 litraa


Uutuus



Kommentit
Lisää kommentti

Tuotemerkki